top of page

Piesakies Neaugsmes hakatonam!

Ar Federation of Young European Greens un European Youth Foundation atbalstu jaunatnes organizācija “Protests” kopā ar “Zero Waste Latvija” rīko hakatonu par neaugsmi (degrowth).

Ja esi jaunietis vai jauniete vecumā 15-30 ar interesi par klimata rīcību un sociālo taisnīgumu, aicinām Tevi piedalīties mūsu organizētajā tiešsaistes hakatonā 13.-14. martā!


Kas ir hakatons?

Hakatons ir divu dienu darbsemināram līdzīga pieredze, kura laikā dalībnieki, dažādu jomu pārstāvji, kopā ar mentoru palīdzību attīsta idejas – šajā gadījumā saistītas ar neaugsmes konceptu. Pasākuma noslēgumā inovatīvie risinājumi tiek prezentēti žūrijai un citiem klātesošiem interesentiem.


Kas ir neaugsme?

Neaugsme jeb degrowth ir ideja, kas kritizē globālo kapitālistisko sistēmu, kura cenšas sasniegt izaugsmi par katru cenu, ekspluatējot cilvēkus un iznīcinot vidi. Neaugsmes aktīvistu kustība iestājas par sabiedrību, kurā uzņēmumu peļņas, pārprodukcijas un pārmērīga patēriņa vietā prioritāte ir sociālā un ekoloģiskā labklājība. Tam nepieciešama radikāla resursu pārdale, globālās ekonomikas samazināšana, kā arī sabiedrības vērtību maiņa, liekot fokusu uz solidaritāti, autonomiju un rūpēm vienam par otru. Neaugsme nozīmē sabiedrības pārveidošanu, lai nodrošinātu taisnīgumu ar vidi saistītiem jautājumiem, kā arī labu dzīvi visiem zemes iedzīvotājiem.

Piesakies hakatonam šeit: ej.uz/neaugsmeshakatons
Comments


bottom of page