top of page

Diskusija: Lielgabarīts: atkritums vai "pērle"?

Latvijas pilsētu un arī reģionu atkritumu punktos krājas mēbeļu un sadzīves tehnikas kalni jeb tā sauktie lielgabarīta atkritumi. Šīs lietas, kas to iepriekšējiem īpašniekiem vairs nav vajadzīgas, visbiežāk savu dzīvi beidz poligonā.

Bet vai mēbelēm un sadzīves tehnikai vispār jākļūst par atkritumiem?

Aprites ekonomika un dažādi ES kopīgie mērķi mūs aicina samazināt to atkritumu daudzumu, kas nonāk poligonā, un atjaunot, remontēt, pārstrādāt un laist no jauna apritē. Kāds ir mūsu vietējais plāns un kāds kopīgais Eiropas redzējums šai smago atkritumu problēmai?


Zero Waste Latvija un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā rīko diskusiju par lielgabarīta atkritumu problemātiku. Diskutēsim ar lēmumu pieņēmējiem, pašvaldību pārstāvjiem, apsaimniekotājiem un arī ar dārgumu tirgotājiem.


Diskusija notiks 13. oktobrī, ES Mājā (Aspazijas bulvāris 28, Rīga) no plkst. 15:00-17:00. Tiks nodrošināta arī Facebook tiešsaistes translācija Zero Waste Latvija un ES Māja lapās.


Diskusijā piedalīsies: - Mairita Lūse, Rīgas domes deputāte, Atkritumu samazināšanas un apsaimniekošanas darba grupas vadītāja - Liene Jākobsone, „Liepājas RAS” Vides inženiere - Dāvids Sīlis, “Mēbeļu Bode” vadītājs - Maija Kovāča, Siguldas novada pašvaldības Teritorijas attīstības pārvaldes Vides pārvaldības nodaļas vides speciāliste.

- Irēna Emīlia Švilpe, EK Pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomniece


Diskusiju moderēs: Maija Krastiņa, Zero Waste Latvija Komunikācijas vadītājaPieteikšanās diskusijai:Projektu „Kapacitātes celšana vides interešu aizstāvības un aprites ekonomikas veicināšanā” (nr. 2022.LV/NVOF/MAC/077/22) finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.”

Comments


bottom of page