top of page

Zero Waste Latvija šogad ir pievienojušies pirmie juridiskie biedri!

Pēdējā gada laikā esam ievērojami auguši - gan biedru, gan partneru ziņā. Esam neizsakāmi priecīgi paziņot, ka biedru pulkam pievienojušies arī pieci uzņēmumi un tas ir ieguvums ne tikai mūsu biedrības izaugsmei, bet arī uzņēmumu aktīvai dalībai nozīmīgos procesos.


“Juridisko biedru jeb uzņēmumu iesaiste biedrībā ir ārkārtīgi svarīga valsts līmeņa pārmaiņu veidošanā. Uzņēmumi ir tie, kuri caur savu darbību redz jomas, kurām nepieciešama pilnveidošana vai sistēmiskas pārmaiņas, lai sabiedrībā tiktu sasniegta kritiskā masa, piemēram, runājot par iepakojuma vai atkritumu samazināšanu. No otras puses, ceram strādāt kopā arī pie dažādām likumdošanas pārmaiņām, kas veicinātu ilgtspējīgu uzņēmumu tapšanu un pastāvēšanu,” saka Māra Vilciņa, Zero Waste Latvija Izaugsmes projektu vadītāja.


Ieber.lv ir zaļā dzīvesveida vēstniecība Cēsīs, un viens no tās darbības veidiem ir ģimenes veikals. Veikals teju pilnībā atbilst Zero Waste jeb bezatkritumu dzīvesveidam un ir alternatīva ierastajai un ērtajai lielveikalu sistēmai, piedāvājot klientam izvēles iespējas - cik daudz un ko uzpildīt. IEBER.LV klienti kļūst arī par vēstnešiem, jo dalās ar saviem stāstiem un receptēm.


SILMACHY kosmētika ir rokām radīta, no augiem iegūtām izejvielām, lai sniegtu efektīvu aktīvo vielu iedarbību un izceltu izmantoto augu īpašības katrā produktā. Uzņēmums izvairās no plastmasas iepakojuma un piedāvā kosmētikas alternatīvas, kas ir videi draudzīgas – šampūnziepes, cietos kondicionierus, ziepes, balzamus, skūšanās kosmētiku un produktus vīriešiem viegli pārstrādājamos iepakojumos.

SIA ASWELL izstrādā mobilo lietotni Aswell, kuras mērķis ir samazināt atkritumos izmesto pārtikas produktu daudzumu. Ar lietotnes palīdzību ikvienam ir iespēja sekmēt cīņu pret pārtikas izšķērdēšanu, tajā pat laikā gardi un izdevīgi paēdot - lietotne darbosies kā platforma, kurā tirgotāji un zaļi domājoši pircēji varēs satikties un kopīgi "izglābt" pārtiku no sabojāšanās.

ĀGENSKALNA TIRGUS piedāvā pārtiku, ziedus, stādus, amatniecības izstrādājumus un citas preces. Tā ir iekļaujoša, daudzpusīga un videi draudzīga publiska telpa, kurā notiek kultūras, izglītības un dažādi citi pasākumi sadraudzībā ar apkaimes un pilsētas organizācijām.


KOPAA ir Latvijā radīts zīmols, kurš ražo "dari pats" komplektus un attīstošas rotaļlietas 4-12 gadus veciem bērniem, papildus piedāvājot nodarbības. Pieredze bērnībā un atmiņas par to veido pamatu visai cilvēka dzīvei. Kopaa rada šīs skaistās atmiņas gan bērniem, gan vecākiem, papildinot ar rūpēm par vidi, izvēloties dabai draudzīgus produkta sastāvdaļas, kā arī iepakojumu. Apgūsti jaunas prasmes un veido pamatu visai dzīvei!


Ja arī Tavs uzņēmums vēlas kļūt zaļāks savā domāšanā un vērtībās, vairāk pievērsties ilgtspējai un aprites ekonomikai, sazinies ar mums un kļūsti par Zero Waste Latvija biedru.Sūti ziņu uz - mara@zerowastelatvija.lv


Comments


bottom of page