top of page

Ilgtspējīga iepakojuma rokasgrāmata

Iepakojuma galvenais uzdevums ir droši nogādāt iesaiņoto produktu līdz patērētājiem un to saglabāt, līdz patērētājs to izmantos. Taču ikviens no mums reiz paņemot rokās produktu ir nodomājis, ka ar iepakojumu ražotājs nav skopojies un iepakojums iepakots iepakojumā… Tikpat dīvaini šķiet, ka liela daļa plastmasas iepakojuma, kurā tiek iepakoti produkti, joprojām nav pārstrādajama.


Ilgtspējīga iepakojuma mērķis ir atstāt pēc iespējas mazāku nelabvēlīgo ietekmi uz vidi un “Ilgtspējīga iepakojuma rokasgrāmata” ir veidota ar mērķi sniegt praktisku palīdzību tiem, kuru darbs paredz ikdienā pieņemt lēmumus par to, kādos iepakojumos veikalu plauktos nonāks dažādas preces.


Izvēloties iepakojumu jaunam produktam vai lemjot par izmaiņām esošo produktu iepakojumā, uzņēmumiem ne vienmēr ir pieejama pietiekama informācija par iepakojuma pārstrādājamību un pieejamajām alternatīvām. Reizēm uzņēmumi kļūst par zaļmaldināšanas upuriem, un tādējādi maldina arī savus patērētājus, sniedzot neprecīzu informāciju par sava iepakojuma pārstrādājamību.


Ar šo rokasgrāmatu vēlamies palīdzēt uzņēmumiem pieņemt labākos iespējamos lēmumus iepakojuma izvēlē, sniedzot ieskatu iepakojuma pārstrādē un ar to saistītājos jautājumos, kā arī iepazīstinot ar konkrētiem veidiem kā mazināt iepakojuma ietekmi uz vidi.


Comments


bottom of page